Jak vybrat zimní bundu

Tato otázka trápí mnoho z nás poměrně často. Pokud chceme zvolit dobře, musíme nutně zvážit několik hledisek. Těchto svrchních částí oděvů vlastníme většinou hned několik, ale je pravda, že dobře zvolená bunda či kabát se mohou stát našimi společníky po několik sezón a v některých případech nám pro své kvality může posloužit i jedna jediná.

Základním kritériem je pravděpodobně účel, ke kterému chceme oděv používat. Vysoce funkční outdoorové bundy zpravidla nepotřebuje ten, kdo se pohybuje pouze v našich českých horách a nebo se dokonce věnuje turistice ve městě. Výše vodního sloupce, kterou spotřebitelé většinou řešili jako první, se už také nejeví jako nejdůležitější. Už zdaleka neplatí, že čím vyšší číslo, tím lépe. Tento údaj by měl jít ruku v ruce s informacemi o prodyšnosti. Pokud i sebelepší bunda dobře neodvádí pot, nebude vám v ní rozhodně příjemně. Za zmínku stojí i údaje o membráně, která je na rozdíl od zátěru součástí samotného materiálu.

To, jak se nám bude bunda nosit, je určitě ovlivněno i střihem. Pokud upřednostňujeme vrstvení oděvů, může nám klidně i celou zimu sloužit bunda sice tenčí, ale dobře chránící před větrem a jinou nepřízní počasí. Polyesterová výplň dnes již téměř vítězí nad dříve používanými materiály.

Výběr samozřejmě ovlivňují další prvky , jako jsou kapsy, zipy, odnímatelné kapuce, podšívka (často fleecová), možnost stažení šňůrkami v pase i při dolním okraji a samozřejmě barva. Reflexní prvky jsou pak již téměř samozřejmostí u velké části outdoorového vybavení.

Věříme, že si u nás každý dokáže vybrat vhodnou bundu na podzim a zimu 2021/2022. Pánské sportovní a outdoorové bundy můžete vybírat zde, dámské sportovní a outdoorové bundy zas zde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení